piatok 31. januára 2014

Môj súd: extrémizmus v Nitre

Obžalovaní a neodsúdení sa k prípadu už vyjadrili ...


Ich obhajoba zo strany Slovenskej Pospolitosti ma pobavila, prinášam highlighty vytrhnuté z kontextu:

- "Traja mladí muži si do nitrianskeho baru s názvom Mariatchi išli kúpiť cigarety. Obsluha baru ich však odmietla obslúžiť a hostia spolu s majiteľom baru Radovanom Richtárikom a obsluhou začali týmto trom mužom nadávať do fašistov. Pravdepodobne sa osadenstvu klubu nepáčilo oblečenie alebo výzor návštevníkov."
- "Mysleli si, že útok bude pokračovať, preto aby sa mohli brániť, zavolali si svojich kamarátov, ktorí boli neďaleko." 
- "Aj keď zábery vyzerajú naozaj brutálne, mladí muži iba zneškodnia útočníkov z baru a nechajú ich tak. Vlastne ich spacifikujú, aby už naďalej neboli napádaní palicami."

... Spacifikovať ženu, ktorá len máva rukami, päsťou na tvár, sa nikomu nemá zdať v poriadku. Útočiť v prevahe taktiež nie. Prevaha je prevahou, lebo má väčšiu váhu, a s výnimkou Leonidasa z 300,  ruských hokejistov a Johna McClanea sa nikto v oslabení do útoku nepúšťa. Odpúšťať nás zas učí Ježiško, a keď nie, tak aspoň oko za oko, nie za oko oknom do oka. To sa nikomu nemá zdať v poriadku, ale...

... prečo sa toľko medializujú takéto prípady extrémizmu? Prečo mi napríklad musel až extrémista na sociálnej sieti ukázať 15-ročného róma, ktorý za mierenie pištoľou na policajta doteraz čaká na rozsudok na slobode? Už sa nedáva za kopanec 8 rokov?

Rómska problematika je obľúbená, pretože Slováci radi veria, že za ich neúspech môže najslabšia menšina, pričom jeden politik im za 10 sekúnd z vrecka vytiahne 2000 násobok toho, čo róm za celý život nespravodlivým poberaním sociálnych dávok. Tiež na zamyslenie.

Rozmýšľali ste ale, prečo sa toľko medializuje extrémizmus? Je to až taký problém? Ročne u nás oveľa viac zabije rakovina, alkohol, auto, medveď a i. Prečo teda toľko štvú extrémistov? Nestačí aby ich hnala polícia, musíme aj my?

Z môjho pohľadu preto, lebo takýto extrémisti sú pre túto vládu najväčšou hrozbou. Dôvod? Stručne a jednoducho: Pretože na rozdiel od „bežných“ spoluobčanov milujú svoju krajinu a sú pripravení ju brániť. Ich ideály sú vyššie ako peniaze. Ich revírom je diaľnica, ich tempo je vražedné...

Žijú v silných komunitách, nevedia ich zrušiť, aj policajti sa niektorých boja. Vláda nad nimi nemá úplnú kontrolu, polícia nemôže zasiahnuť pokiaľ sa neprejavujú nelegálne. Možno preto.

Oni nechcú sprchovať Židov - bolo by to v týchto končinách nakoniec smiešne – po Židoch sa Hitler chcel zbavovať rómov, homosexuálov a rovnako aj Slovanov (resp. chcel nás zotročiť ako nižšiu rasu). Myslíte si, že po prípadnom vyčistení našej krajiny od rómov a homosexuálov sa holohlaví navzájom samy zviažu a ponúknu Árijcom?

Machgián Kotleba stále robí vyhadzovača a vraj býva u matky. Nepochybne mu už mohlo byť relatívne lepšie, no stále odoláva. Netuším, o čo mu ide, a nevedia to ani bombardéri zo SME.sk. - tak ho aspoň spomenú v každom článku o extrémizme - aj v tom v Nitre (???)
  
Slabina extrémistickych hnutí je v tom, že ako v každom, sa tu nájdu neprispôsobiví a vzhľadom na vytváraný imidž bitkárov a hulvátov, ktorých sa treba báť, sa k nim aj pripájajú túžiaci po takom postavení. Z mojich skúseností je ich medzi nimi možno aj 90% (preto pri mojom vlasatom pohľade na lebku a bomberu tvrdnem a potím sa). „Ak im mám poradiť“, treba si spraviť poriadok vo vlastných radoch. V čom sa potom líši takýto extrémista od jeho "nepriateľa"?

Záver: Extrémistov neobhajujem, nesúhlasím s nimi, a preto o nich nepotrebujem toľko čítať. To čo spravila banda v Nitre bola kokotina. - keď čítať chcete, z ich webov si možno utvoriť názor.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára